Prosinec 2010

Weihnachten 2010

30. prosince 2010 v 0:47 | Misha |  My day-book
Chtěla jsem vám popřát veselé Vánoce na Štědrý den, ale vůbec jsem se sem nedostala. Trochu jsem uklízela a pořád jsem měla co dělat, takže jsem na comp neměla ani pomyšlení. A pak se mi nechtělo, protože pořád nemám nový počítač, ale ten starej a rozbitej a když se mi ho podařilo rozchodit, tak jsem na něm hrála PC hru, kterou jsem dostala k Vánocům. Teď ji chci taky hrát, ale řekla jsem si, že už vám sem prostě napsat musím.

Takhle "krásně" jsem zabalila dárky pro mou rodinu. :D Bylo jich nejspíš 21.
Dárky

Vánoční menu

29. prosince 2010 v 23:38 | Misha |  My food
Hi! Tak jsem konečně zase jednou tady.
Jíte o štědrovečerní večeři kapra? Já ne, u nás ho jí jenom táta a když je u nás babička, tak i ona. Já jím každý rok polévku s houbama a širokými domácími nudlemi a jako hlavní chod máme s mamkou vinné klobásy s bramborovou salátem. Letos jsem se na tu večeři moc těšila a bylo to tak dobrý, že jsem si to dala i 25. k obědu. :) Ať žije dieta.
Klobásy a bramborový salát

Těšíte se jako já?

12. prosince 2010 v 21:50 | Misha |  My day-book
Myslím tím samozřejmě Vánoce. :) Už jen pouhých 11 dnů a půjdeme rozbalovat dárky! :D Mimoto se těším i tu večeři. :D Dárky už mám koupený, kromě asi dvou nebo tří.
Psaly jste Ježíškovi? Já jo. Prosila jsem ho o hodně hodně PC her, filmů, společenské hry, seriály na DVD, poukázku na vlastní výběr knih v knihkupectví, kosmetiku, TH nástěnný kalendář a hlavně o nový počítač, který nebude třeba zapínat hodinu a půjde hned po prvním zapnutí. :D Tak bych vám mohla psát sem častěji a tento blog by neupadal do temnoty. :D Doufám teda, že alespoň ten comp a PC hry dostanu. Na ty se totiž těším ze všeho nejvíce. :)))
Teď už bych správně měla spát, ale konečně se mi podařila nastartovat tenhle debilní hnusnej starej křáp, tak toho musím využít. Při zapínání si musím opakovat nedávno objevený citát: Nebijte počítače, jsou to také jenom lidi. :D
Už se vážně těším až vás budu informovat častěji a obnovím vztahy s mými Sbčky, jako je Ceady, BaFiis, Reezy a Yves. Budeme si na to ale muset počkat nejméně 11 dnů. To není moc.
HP
Navíc jsem sem ani nenapsala můj zážitek z nového Harryho. Bylo to jedním slovem DOKONALÉ. Úplně mě například ohromil jak zpracovaly ten příběh o bratrech. Už u Nymfadory (SBčko) jsem četla, že ji to připomnělo Tima Burtona a já musím souhlasit. Taky se mi líbilo to, jak se měnili všichni v Pottera. Zvlášť ty dvojčata, jak si stěžovaly na divnou barvu jeho oblečení. :D Samozřejmě nesmí chybět tanec Harryho a Hermiony. Tak dojemné. :D A na závěr - chudáček Dobby. :(
Vůbec mi nejde do hlavy proč si Emma nechala ostříhat tak nádherný vlasy. Co já bych za ně dala. Teď vypadá jak lezba, jak řekl můj táta a já si to myslím taky.
Jo a abych nezapomněla, tak se omlouvám pánovi, který seděl v kině vedle mě a musel snášet, jak se tam láduju popcornem medium. :D
Jinak s tím plakátem nahoře jsem se před CineStarem fotila, ale radši jsem se z něho vyřízla. Kazilo by to dojem. :D
Mimoto v Terranově měli naprosto krásný roztrhaný džíny s třpytkama. A navíc zlevněný. A stejně jsem na ně neměla kvůli dárkům na Vánoce. :( Ách jo.
Mějte se jak chcete, ale já už musím jít spát. Jako tady Sárinka. Dobrou.
Sárinka

Švýcarský salát

12. prosince 2010 v 21:22 | Misha |  Recepty
Před týdnem jsme měli postupové zkoušky, kde jsme před porotou a dalšími diváky museli předvést jeden salát podle vlastního výběru. Já jsem si vybrala tenhle, který mám úplně nejvíc ráda. Dělala jsem ho před postupovkou jen jednou, abych si ho vyzkoušela. Ale jinak jsem ho jedla asi stokrát, páč mi ho mamka nosí z práce, když zbyde. :D
Každopádně ten můj vlastnoručně vyrobený neměl chybu, tak nevím, proč jsem nevyhrála. :D Né, cenu si můžou strčit do... :D a já můžu být ráda, že mám postupovky za sebou. :)

Suroviny jsou na jednu velkou obědovou porci o 350g. Já to, ale takhle jím i k véče. :)

Suroviny:
  • 150g sýru Eidam (30%)
  • 100g kuřecí prsní šunky (normálně se používá vepřová)
  • 1 vařené vejce
  • 40g nakládané zeleninové směsi do bramborového salátu
  • 3 polévkové lžíce majonézy Yofresh
Suroviny na švýcarský salát
Postup: Sýr a šunku nakrájíme na nudličky (já spíš na nudle, protože mi to nešlo). Nebo sýr můžeme nastrouhat nahrubo na struhadle. Vejce nadrobno a vše přidáme do misky. Zeleninovou směs scedíme a přidáme k předchozím surovinám. Vše spojíme Yofreshem a kdo chce podle chuti si přidá sůl. To ale podle mě není potřeba, protože moc nesolím a ten Yofresh to dobře ochutí sám.
Můžeme podávat hned nebo dáme vychladit do ledničky.
Podáváme s celozrnným pečivem.

Švýcarský salát

Pár ochutnávek

12. prosince 2010 v 19:44 | Misha |  My food
Konečně jsem dneska ochutnala ten slavný Aloe vera drink. Celkem dobrý, ale zas tak úžasný, jak jsem si myslela není. Ten kokosový jsem měla už před čtrnácti dny a ten mi nechutnal teda vůbec. Hrozně málo sladkej byl.
Drinky

Tom - I love the way you lie

12. prosince 2010 v 19:23 | Misha |  Tokio Hotel
Já nevím, co na to říct..